
Takie kompleksowe sprawdzenie pompowtryskiwaczy przez doświadczonego mechanika jest jednym z etapów regeneracji pompowtrysków. Polega ona dodatkowo na gruntownym wyczyszczeniu podzespołów z zalegających osadów i nagaru, a także wymianie wszystkich zużytych części.
Oprócz wyżej wymienionych czynności, bardzo ważna jest także staranna regulacja dawki paliwa pompowtrysków i adaptacja pompowtryskiwaczy. Właściwie ustawione BIPy pompowtryskiwaczy są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego oraz dla zapewnienia najbardziej optymalnej pracy silnika. Po takiej naprawie podzespoły skutecznie odzyskują pełną sprawność i wytrzymałość.
Objawy uszkodzonych pompowtrysków - na co zwrócić uwagę?
Warto pamiętać, że objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy również mogą pomóc w zidentyfikowaniu awarii, zwłaszcza, że są one dość łatwo zauważalne nawet przy zwyczajnym użytkowaniu pojazdu. Typowe oznaki towarzyszące usterce pompowtrysków, to zaś między innymi trudności z rozruchem czy też w niektórych przypadkach nawet zupełny brak możliwości uruchomienia silnika.

Oprócz tego, bardzo uciążliwe są także częste gaśnięcia silnika na niskich obrotach lub bez żadnej widocznej przyczyny, jak i niemiarowa praca jednostki napędowej. Do tego dochodzi także kwestia ekologii - zużyte pompowtryski powodują nadmierną emisję spalin, co oznacza kłęby czarnego lub białego dymu z rury wydechowej. Prowadzi to z czasem także do przyśpieszonego zużywania się filtra cząstek stałych, co z kolei oznacza konieczność przeprowadzenia kolejnych kosztownych napraw i regeneracji.
Aby więc uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności, dobrze jest zawczasu podjąć odpowiednie działania i oddać uszkodzone pompowtryski na regenerację do sprawdzonego, autoryzowanego serwisu.