12 listopada 2021

Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy to stosowanie niskiej jakości oleju napędowego, nieprawidłowy montaż lub regulacja podzespołów, a także zwyczajne zużycie pompowtrysków na skutek długoletniej eksploatacji.

W wyniku nieprawidłowo przeprowadzanego procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej na częściach pompowtrysków osadza się szkodliwy nagar. W połączeniu z zanieczyszczeniami występującymi w kiepskim paliwie prowadzi to z czasem do blokowania podzespołów i pogorszenia ich pracy. Podczas wymiany i regeneracji pompowtryskiwaczy bardzo ważna jest odpowiednia regulacja ich parametrów - jeśli się tego nie wykona, elementy te będą pracować pod zwiększonym obciążeniem, które prowadzi do ich przyśpieszonego zużycia.

Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy
Przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Warto mieć na uwadze fakt, że uszkodzone lub źle ustawione pompowtryski objawy dają bardzo łatwo zauważalne już podczas normalnego użytkowania pojazdu. Charakterystyczne oznaki awarii pompowtryskiwaczy to przede wszystkim nierównomierna praca silnika i falujące obroty, zwiększenie zadymienia spalin, znaczący spadek mocy pojazdu, czarny dym z rury wydechowej, a także głośniejsza praca silnika. Wszystko to jest nie tylko uciążliwe, ale w krótkim czasie prowadzi często do wystąpienia kolejnych uszkodzeń elementów układu paliwowego lub jednostki napędowej. W ekstremalnych przypadkach może dojść nawet od uszkodzenia tłoków, co będzie oznaczało konieczność naprawy rzędu kilku tysięcy złotych.

Tak więc w tej sytuacji nie zastanawiaj się, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, ale szybko podejmij odpowiednie działania naprawcze.

Regeneracja pompowtryskiwaczy i cena - odpowiadamy

W przypadku awarii pompowtrysków najskuteczniejszym rozwiązaniem jest regeneracja pompowtryskiwaczy, cena której jest również bardzo korzystna - standardowo koszty naprawy zaczynają się już od około 190 złotych.

Regeneracja pompowtryskiwaczy i cena - odpowiadamy
Regeneracja pompowtryskiwaczy i cena - odpowiadamy

Dlatego też nie zwlekaj, jeśli zauważysz w swoim samochodzie wystąpienie objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9, 2.0 TDI. Postaw na sprawdzony, autoryzowany serwis regeneracji pompowtrysków, a wkrótce zapomnisz o problemie.