27 października 2021

Regeneracja turbosprężarek

Jak powinna wyglądać regeneracja turbosprężarki samochodowej w autoryzowanym serwisie? Zdradzamy tajniki skutecznej regeneracji turbo oraz wskazujemy, jakie objawy uszkodzonej turbiny powinny Cię zaniepokoić.

Regeneracja turbosprężarek samochodowych w ASO
Regeneracja turbosprężarek

 

Regeneracja turbosprężarek oraz możliwość zakupu fabrycznie nowej turbiny lub zregenerowanej turbosprężarki to opcje, z których może skorzystać każdy klient sklepu Świat Diesla. Całość operacji postanowiliśmy pokrótce opisać, wskazując na to, czy regeneracja turbiny ma sens, na czym polega regeneracja turbiny oraz co jest lepszym rozwiązaniem – turbina nowa czy regenerowana? W artykule dowiesz się także, jakie turbosprężarka objawy wykazuje wskutek wystąpienia uszkodzeń mechanicznych bądź zużycia eksploatacyjnego.

Świat Diesla - Jak się regeneruje turbiny?

Ilekroć w samochodzie zaczniemy wyłapywać charakterystyczny dźwięk uszkodzonej turbiny, a praca samego pojazdu staje się nieharmonijna i pozbawiona dynamiki, warto zastanowić się, jak sprawdzić, czy turbina jest sprawna. Prawidłowo przeprowadzona weryfikacja turbosprężarki samochodowej wymaga zdemontowaniu turbo z pojazdu, a także rozbiórki samego turbo oraz dokładnego wyczyszczenia wszystkich części turbosprężarki. Dopiero po podjęciu tych działań jesteśmy w stanie sprawdzić, czy rdzeń turbiny (Garrett bądź innego producenta turbo) jest sprawny, czy też wśród działań regeneracyjnych konieczna jest także wymiana rdzenia turbiny. Forum licznych użytkowników turbodoładowanych pojazdów wskazuje, że ów rdzeń musi zostać poddany wymianie. W Bosch Serwis regeneracja turbosprężarek wiąże się z wymianą rdzenia turbo na nową, oryginalną część producenta. Wróćmy jednak do poszczególnych etapów regeneracji turbo. Po demontażu, rozbiórce i czyszczeniu mechanik dokonuje oceny uszkodzeń, dzięki czemu możliwa jest wycena realizacji usługi. Na to, ile kosztuje oraz ile trwa regeneracja turbiny, ma wpływ przede wszystkim rozległość jej uszkodzeń. Wyczyszczone, wypiaskowane oraz wyszkiełkowane elementy turbo są gotowe do tego, by współpracować z nowymi częściami należącymi do zestawu naprawczego oraz z pozostałymi elementami, które należało wymienić na nowe, aby turbo odzyskało pełną funkcjonalność. W obliczu wymienionych przez nas działań diagnostycznych oraz naprawczych łatwo można wywnioskować, że samodzielna regeneracja turbiny bardzo często może okazać się nieskuteczna. Co interesujące, jeśli ciekawi Cię regeneracja turbiny, jak wygląda proces regeneracji oraz wyważania turbo, zapraszamy do naszego serwisu, gdzie można zobaczyć na własne oczy czynności podejmowane w naszej specjalistycznej pracowni. Regeneracja turbiny krok po kroku z zastosowaniem najwyższych standardów producenta to wyzwanie, któremu potrafimy sprostać dzięki doświadczeniu oraz znakomitemu zapleczu technologicznemu. Jak sprawuje się turbina po regeneracji? Opinie na temat turbosprężarek regenerowanych w naszej pracowni są znakomite, ponieważ działamy z dużą precyzją, a na turbosprężarki udzielana jest gwarancja obejmująca 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów.

Metody regeneracji turbosprężarek | Świat Diesla
Świat Diesla | Jak się regeneruje turbiny?

Uszkodzona lub zużyta turbosprężarka - Objawy

Na pytanie o to, ile razy można regenerować turbinę, odpowiadamy z pewną dozą ironii – tyle, na ile właścicielowi pojazdu starczy budżetu i nerwów. Zważając na to, że regeneracja turbiny oraz montaż turbo krok po kroku to u nas działanie na nowych częściach, regeneracja turbosprężarki jest możliwa wielokrotnie, jednakże nie życzymy żadnemu z naszych Klientów takiego obrotu sytuacji. Regeneracja turbosprężarek – cena tej usługi jest co prawda znacznie niższa od zakupu nowego turbo, jednakże w zupełności wystarczy zregenerować turbo raz, a dobrze. Gdy Twoim samochodzie występuje regenerowana turbina, ile wytrzyma, w dużej mierze zależy od sposobu dalszego użytkowania samochodu. Jeśli chodzi o to, kiedy należy reagować na symptomy awarii turbo, warto wiedzieć, jakie uszkodzona lub zatarta turbina objawy może wykazywać w codziennym użytkowaniu pojazdu. Podobnie będzie w sytuacji, gdy turbina puszcza olej – objawy odczujemy głównie, jeśli chodzi o jakość rozruchu oraz przyspieszania pojazdu. Kiedy uszkodzona jest turbosprężarka? Naprawa będzie koniecznością, jeśli samochód wytwarza duże ilości czarnych lub niebieskich spalin, zużywa więcej oleju, widoczne są wycieki oleju, a do tego w aucie znacznie brakuje mocy. Współwystępowanie tych objawów to znak, że warto zainteresować się opcją regeneracji turbo.

Objawy uszkodzonej lub zużytej turbosprężarki
Uszkodzona lub zużyta turbosprężarka | Objawy