27 października 2021

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Delphi

Możliwości regeneracji wtryskiwaczy Delphi w układzie Common Rail - dowiedz się, jak sprawdzić wtryskiwacze Delphi oraz czy regeneracja wtryskiwaczy się opłaca

Regeneracja wtrysków Delphi Common Rail
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Delphi

Właściwie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Delphi to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności wtrysku w cenie, która stanowi niewielką część kosztu zakupu nowego wtryskiwacza. Popularne między innymi w silnikach 2.0 TDCI wtryski warto fachowo sprawdzać od razu po wystąpieniu w nich objawów uszkodzenia. Jeśli zapieczony wtrysk nie chce wyjść, zalecamy konsultację z mechanikiem, który znajdzie sposób na zapieczone wtryskiwacze, ponieważ finalnie może zostać nam w ręku urwany wtrysk, który będziemy mogli już tylko i wyłącznie wymienić na nowy. W artykule zajmiemy się także tym, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu, najbardziej skoncentrujemy się jednakże na tym, że regeneracja wtryskiwaczy to opcja równie skuteczna, lecz znacznie tańsza.

Awaria wtrysku CR Delphi - Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?

Jedną z przesłanek, po których wystąpieniu zaczynamy zastanawiać się, co zrobić z wtryskami, są lejące wtryski Mondeo MK3 lub wtryskiwacze Delphi instalowane w pojazdach innych marek. Za powstawanie nieszczelności wtryskiwaczy może odpowiadać zużyta podkładka wtrysku, którą obowiązkowo należy w ramach regeneracji wymienić, bądź zawieszenie wtryskiwacza w pozycji otwartej. Oczywiście nie musimy dysponować wiedzą z zakresu mechaniki samochodowej, aby wstępnie zdiagnozować, że problemy z funkcjonowaniem samochodu dotyczą właśnie układu Common Rail i współpracujących z szyną paliwa wtrysków. Podobnie jak regeneracja wtryskiwaczy Bosch, regeneracja wtryskiwaczy Delphi również może być przeprowadzona w jeden dzień, o ile serwis dysponuje specjalistyczną aparaturą. Gdy już z powodzeniem uda się przeprowadzić wyciąganie wtryskiwaczy (cena w wybranych warsztatach może zależeć od stopnia zapieczenia wtryskiwaczy), wtryski są przekazywane do pracowni, demontowane na części oraz sprawdzane pod mikroskopem w celu wykrycia nawet najmniejszych uszkodzeń mechanicznych. W ramach regeneracji elementy wtrysku są poddawane czyszczeniu metodą ultradźwiękową, a uszczelnianie wtryskiwaczy oraz rozpylacz są wymieniane w razie konieczności na nowe, oryginalne części producenta. Po tym, jak wtryskiwacz Common Rail Delphi zostanie złożony, następuje równie istotny etap regeneracji, jakim jest komputerowe testowanie wtrysków. Zamontowane na odpowiednim urządzeniu wtryskiwacze podlegają pomiarom dawek wtryskowych, testom szczelności oraz testom reakcji wtryskiwacza na impuls elektryczny. W ramach weryfikacji wtrysków sprawdza się także rozpylanie końcówki wtryskiwacza. Jeżeli uzyskane wyniki po sprawdzeniu wtryskiwaczy Delphi CR są prawidłowe, wtryskiwacz jest przekazywany do warsztatu, do Klienta lub bezpośrednio do mechanika wybranego przez Klienta. Opcja regeneracji jest wyjściem znacznie tańszym niż wymiana wtryskiwaczy Common Rail, o czym napiszemy w kolejnej części naszego artykułu.

Ile trwa regeneracja uszkodzonego wtrysku Common Rail Delphi?
Awaria wtrysku CR Delphi | Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?

Regeneracja wtryskiwaczy Delphi – cena - Koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu

Przykładowy koszt regeneracji wtryskiwaczy Mondeo TDCI mieści się w kwocie kilkuset złotych za sztukę. Właścicielu samochodu Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI – jakie wtryski dobrać do pojazdu? W przypadku wątpliwości w doborze wtryskiwacza zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami serwisowymi. Dla porównania zakup jednej sztuki nowego wtryskiwacza to zazwyczaj kwota przekraczająca tysiąc złotych. Podobnie przedstawia się zakres cenowy innych wtrysków – przykładowo: regeneracja wtryskiwaczy Siemens – cena za usługę to niewielki procent kosztu wtrysków fabrycznie nowych. Jest także inna istotna kwestia, której dotyczy wymiana wtryskiwaczy. Jeden czy wszystkie? W przypadku wtrysków Delphi Common Rail warto wymieniać wszystkie wtryskiwacze więc koszt zakupu kompletu nowych wtryskiwaczy to wydatek opiewający na kilka tysięcy złotych. Czy od nowych wtrysków w jakikolwiek sposób gorsze są wtryski po regeneracji? Opinie na temat regenerowanych w naszej pracowni wtryskiwaczy są bardzo dobre, ponieważ działamy na dedykowanych przez producenta urządzeniach i oryginalnych częściach zamiennych, a kadra naszego serwisu to znakomicie wykwalifikowani specjaliści ds. regeneracji oraz kompleksowej naprawy podzespołów samochodowych.

Koszty regeneracji i wymiany wtryskiwaczy Delphi
Regeneracja wtryskiwaczy Delphi – cena | Koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu