09 czerwca 2022

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych opinie

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych opinie
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych opinie

Pomimo powszechnej opinii kierowców i mechaników informującej nas o braku możliwości regeneracji wtryskiwaczy piezoelektrycznych, trzeba wiedzieć, że jest to jak najbardziej wykonalne. Opinie występujące na forach, sugerujące brak efektywności naprawy wtryskiwaczy piezo są ogólnie rozpowszechnionym mitem. Ponadto w internecie znajdziemy wiele pozytywnych komentarzy, mówiących nam o bardzo dobrych efektach przeprowadzenia regeneracji wtrysków. Właściwym więc stanie się stwierdzenie, iż rozwój technologii naprawy sprawił, że tego typu usługa na stałe zagościła w ofercie rzetelnych serwisów samochodowych. Należy pamiętać również, że jest to dość często wykonywany rodzaj usługi i wysoko ceniony przez fachowców. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na koszt, jaki poniesiemy w przypadku regeneracji wtryskiwaczy, który jest znacznie mniejszy niż zakup nowych wtrysków.

Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy piezoelektrycznych - Wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność

Do naprawy i regeneracji wtrysków piezoelektrycznych dochodzi wskutek sprawdzenia jego parametrów pracy i oceny wtryskiwacza. Proces naprawy przebiega na podstawie wykorzystania nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, które są na wyposażeniu profesjonalnych serwisów motoryzacyjnych. W przypadku regeneracji wtrysków istnieje możliwość wykonania tej usługi poprzez wysyłkę wtrysku, bez konieczności pojawienia się osobiście w serwisie. Żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych wynosi przeważnie około 150 tys. km. Jednak to ile czasu mogą wytrzymać wtryskiwacze ostatecznie jest zależne od wielu różnych czynników, takich jak ich stan techniczny, sposób prowadzenia pojazdu czy też pojawiające się pierwsze objawu uszkodzenia.

1.Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy - Wymiana wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Zanim wymienimy wtryski na nowe lub poddamy je regeneracji, solidną alternatywą może okazać się czyszczenie wtrysków. Jednak należy pamiętać, że proces ten może być wykonany, jeśli zaczną się pojawiać pierwsze objawy ich uszkodzenia. Jedną z najtańszych i najprostszych metod czyszczenia wtrysków jest ta bez konieczności ich demontażu, polegająca na podpięciu pod listwę wtryskową specjalnej pompy, która wtłacza pod dużym ciśnieniem środek czyszczący do układu. Ten sposób jest dobry zarówno dla aut z silnikiem benzynowym, jak i Dieslów.

Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy
Czyszczenie i regeneracja wtryskiwaczy

2.Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail - Regeneracja wtryskiwaczy cena Forum

Na forach internetowych często przewija się temat dotyczący ceny zregenerowanych wtryskiwaczy Common Rail. Zazwyczaj koszt ten oscyluje w przedziale od 500 do 1000 zł. Rozbieżności w cenach są spowodowane głównie stopniem uszkodzenia wtrysków, dostępem do części, rodzajem wtryskiwacza oraz ilością regenerowanych wtrysków.