22 października 2021

Regulacja wtrysków diesel - cena

Cena regulacji wtryskiwaczy diesla jest wliczona w usługę regeneracji, która rozpoczyna się od około 300 zł. Parametry wtryskiwaczy Common Rail, które standardowo poddaje się regulacji, to dawkowanie paliwa, rozpylanie, rezystancja, ciśnienie i czas otwarcia oraz szczelność wtrysku. Oprócz samego wyregulowania parametrów wtryskiwaczy, podczas regeneracji wtrysków poddaje się je także gruntownemu czyszczeniu oraz wymienia się wszystkie zużyte elementy.

Czyszczenie termo-chemiczne z wykorzystaniem ultradźwięków w krótkim czasie usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia zalegające na precyzyjnych częściach wtryskiwaczy, a które to są przyczyną utrudnionego przepływu paliwa. To właśnie głównie te zabrudzenia, a także zużyte części wtrysku, takie jak końcówka lub gniazdo, są odpowiedzialne za pogorszenie pracy wtryskiwaczy. Odbija się to bezpośrednio na funkcjonowaniu całego układu paliwowego oraz silnika. Nie warto więc pozostawiać tego problemu bez żadnej reakcji.

Regulacja wtrysków diesel - cena
Regulacja wtrysków diesel - cena

Jeśli zaś chodzi o samą regenerację wtryskiwaczy, opinie mechaników na ten temat są jednoznaczne - jest to najlepszy sposób na przywrócenie sprawności uszkodzonych wtryskiwaczy. Nie tylko zapewnia ona wysoką skuteczność, ale i niezawodność, gdyż profesjonalne serwisy standardowo udzielają dwuletniej gwarancji na wtryskiwacze po regeneracji. Po takiej naprawie wtryski CR na nowo odzyskują swoje prawidłowe wartości, a także oryginalną żywotność.

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy - odpowiadamy

Jeśli chodzi o koszt regeneracji wtryskiwaczy, jest to także bardzo korzystne rozwiązanie. W porównaniu z wymianą wtryskiwaczy na nowe, regeneracja wtryskiwaczy Common Rail może być nawet kilkukrotnie tańsza. W zależności od konkretnego modelu i generacji wtrysku, zakup kompletu podzespołów może oznaczać wydatek rzędu kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy - odpowiadamy
Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy - odpowiadamy

Biorąc więc pod uwagę fakt, że po tej naprawie charakterystyka pracy wtrysków w praktyce nie różni się wcale od fabrycznie nowych podzespołów, zdecydowanie warto postawić na tą opcję.