13 czerwca 2022

Stukanie wtrysku przyczyna

Stukanie wtrysku przyczyna
Stukanie wtrysku przyczyna

Stukanie wtryskiwaczy może być spowodowane przez kilka ważnych czynników, takich jak: usterka układu hydraulicznego popychaczy zaworów, tankowanie samochodu kiepskiej jakości paliwem, nagromadzenie się osadu na wrażliwych częściach tego elementu, niespalone resztki paliwa, czy dostanie się zanieczyszczeń w postaci opiłków, które pochodzą z pompy paliwowej pojazdu. Oczywiście, aby dokładniej zbadać przyczynę tego stanu rzeczy, należy udać się do warsztatu samochodowego, który po wstępnej diagnostyce pojazdu sprecyzuje problem wtrysków i wskaże dokładnie sposób, w jaki do niego mogło dojść. Pamiętajmy, że istotne podczas wystąpienia tego objawu, może okazać się czas naszej reakcji, który zdecydowanie wpłynie na powagę tego problemu.

Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza? - Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Po pojawieniu się objawów w postaci stukającego wtryskiwacza, możemy wstępnie stwierdzić awarię w układzie wtryskowym pojazdu. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania tego symptomu jest zabrudzony wtryskiwacz, który wyraźnie sygnalizuje ich usterkę. Do objawów zanieczyszczonych wtryskiwaczy, jakie możemy zauważyć zalicza się: głośną pracę wtryskiwaczy na zimnym silniku, problem z uruchomieniem naszego pojazdu, gaśnięcie silnika na biegu jałowym, zwiększony pobór oleju napędowego, wystąpienie charakterystycznych falujących obrotów w pojeździe, pojawienie się czarnego lub białego dymu, który informuje nas on niewłaściwym spalaniu oleju silnikowego.

1.Stukające wtryski głośna praca wtryskiwaczy- Jak sprawdzić, który wtrysk stuka

Najczęściej stukające wtryski możemy rozpoznać poprzez ich hałaśliwą pracę na zimnym silniku, a po nagrzaniu się jednostki napędowej problem ten nadal nie ustępuje. Aby móc prawidłowo sprawdzić, który z wtrysków stuka należy udać się do profesjonalnego serwisu samochodowego, który za pomocą specjalistycznego sprzętu, będzie mógł ustalić, który z wtrysków jest uszkodzony i zlokalizować źródło tego problemu.

Stukające wtryski głośna praca wtryskiwaczy
Stukające wtryski głośna praca wtryskiwaczy

2.Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków - Stuki po wymianie wtryskiwaczy

Często w internecie możemy spotkać się z pytaniem, czy w naszych autach również po wymianie wtryskiwaczy słyszymy metaliczne stuki. W odpowiedzi na to pytanie warto wiedzieć, że do takiej sytuacji może dojść w wyniku wymiany wtryskiwaczy na używane, których stan techniczny oraz warunki, w jakich były przechowywane nie są nam znane. Bardzo często zdarza się, że używane wtryski mają gorsze parametry od poprzednich, tak więc może to stanowić przyczynę stuków pomimo przeprowadzonej wymiany. Aby mieć pewność co do przyczyny, najlepiej jest ustalić wizytę w warsztacie samochodowym i poznać fachową opinię mechaników.