28 października 2021

Uszkodzone pompowtryski - objawy

Typowe objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy, to między innymi: trudności z odpalaniem (zarówno na zimnym, jak i rozgrzanym silniku), gaśnięcie silnika na niskich obrotach, nierównomierna praca jednostki napędowej, zwiększona ilość czarnych spalin z rury wydechowej, gaśnięcie silnika bez wyraźnej przyczyny czy nawet zupełny brak możliwości uruchomienia pojazdu. Jest więc ich całkiem sporo, a ich skutki mogą okazać się bardzo kosztowne.

Wielu kierowców w takiej sytuacji zastanawia się nad tym, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem. W przypadku wystąpienia awarii pompowtryskiwaczy bez wątpienia nie powinno się odkładać działania na później. Zabrudzony, lejący pompowtrysk wpływa bardzo negatywnie na pracę całego układu paliwowego i silnika. Aby uniknąć problemów w postaci chociażby szybszego wyeksploatowania filtrów, rozerwania turbiny, podwyższonego spalania czy też zatarcia jednostki napędowej, ważna jest nasza szybka reakcja.

Uszkodzone pompowtryski - objawy
Uszkodzone pompowtryski - objawy

Jak jednak można skutecznie sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony? W tym celu przeprowadza się skrupulatną diagnostykę pompowtryskiwaczy z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn testowych. Podczas badania serwisowego ustala się ogólny stan techniczny podzespołów oraz konieczne do podjęcia działania naprawcze.

Pompowtryskiwacze - regeneracja czy wymiana - co wybrać?

W razie usterki pompowtrysków mamy do wyboru dwa rozwiązania - regenerację lub też wymianę pompowtryskiwaczy. Sprawdzonym sposobem na przywrócenie pełnej sprawności tychże podzespołów jest poddanie ich kompleksowej regeneracji pompowtryskiwaczy - cena tej usługi może być zaś o wiele tańsza od kosztów zakupu kompletu fabrycznie nowych elementów. Jeśli zależy nam na oszczędności, możemy też zdecydować się na zakup pompowtrysków regenerowanych.

Pompowtryskiwacze - regeneracja czy wymiana - co wybrać?
Pompowtryskiwacze - regeneracja czy wymiana - co wybrać?

Jeśli nie masz pewności, co do tego, jakie pompowtryskiwacze wybrać, nie zastanawiaj się dłużej - skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie Ci doradzą i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie.