03 listopada 2021

Wtryski – regeneracja czy używane

Zarówno oddanie własnych wtryskiwaczy na regenerację, jak i zakup wtrysków po regeneracji jest sprawdzonym i skutecznym sposobem pozbycia się usterki. Pozwala ona w krótkim czasie przywrócić pełną sprawność i wytrzymałość podzespołów. Zdecydowanie najgorszą możliwą opcją w przypadku awarii wtrysku, oprócz zignorowania problemu, jest zakup używanych podzespołów z niewiadomego źródła.

W przypadku takich wtrysków tak naprawdę nigdy nie ma pewności co do ich faktycznego stanu technicznego oraz tego, w jakich warunkach były przechowywane. Z uwagi na wysoką precyzję wykonania wtryskiwaczy już nawet odrobina wilgoci czy zanieczyszczeń, które przedostaną się do wnętrza podzespołów, mogą wpłynąć na pogorszenie ich pracy. Dlatego też po zamontowaniu używanych wtryskiwaczy usterka wcale nie znika, a może się okazać, że problem tylko się pogorszy. Oprócz tego trzeba pamiętać, że podczas wymiany wtryskiwaczy konieczne jest zamontowanie takich samych wtrysków, jak oryginalne. Przy kupowaniu używanych wtrysków nie wiadomo, czy są one dedykowane do konkretnego modelu silnika.

Wtryski – regeneracja czy używane
Wtryski – regeneracja czy używane

Z kolei za wyborem usługi regeneracji przemawia zarówno czas, jak i koszty. W większości przypadków to, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy zajmuje 1 dzień roboczy. Jeśli zaś chodzi o cenę regeneracji wtryskiwaczy Bosch, Delphi, Denso czy Siemens, jest ona dużo niższa od ceny nowych podzespołów i zaczyna się już od 190 złotych. Dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania wydaje się być oczywisty.

Uszkodzone wtryski i objawy - warto wiedzieć

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z uszkodzonymi wtryskiwaczami, objawy tej awarii można dość szybko zauważyć już podczas normalnej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim trudności z rozruchem, nadmierna emisja spalin, spadek osiągów czy też szarpanie obrotów.

Uszkodzone wtryski i objawy - warto wiedzieć
Uszkodzone wtryski i objawy - warto wiedzieć

Nie powinno się ignorować tego typu awarii, gdyż bardzo często prowadzi ona do uszkodzenia kolejnych elementów układu paliwowego czy samej jednostki napędowej. Jeśli więc szukasz wtryskiwaczy na wymianę, bądź interesuje Cię regeneracja wtryskiwaczy, zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu.