27 października 2021

Wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze?

Kwestia tego, czy w Twoim samochodzie pracują wtryskiwacze, czy pompowtryskiwacze, to zasadnicze pytanie dotyczące układu wtryskowego. Nieco inna wątpliwość, którą należy rozstrzygnąć, wiąże się z rodzajem podzespołów pracujących w zakupionym przez Ciebie samochodzie z rynku wtórnego. Warto orientować się, czy za dostarczanie paliwa odpowiadają pompowtryski, czy wtryski Common Rail, ponieważ w przypadku ich awarii można podejmować odpowiednie działania.

Wtryski czy pompowtryski?
Wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze?

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, które z rozwiązań będzie lepsze, chociaż współczesne trendy motoryzacyjne i ekologiczne wskazują na wtryskiwacze Common Rail. Najistotniejszym uzasadnieniem jest fakt, że wtryski CR spełniają rygorystyczne normy czystości spalin, dlatego też ich produkcja i montaż we współczesnych Dieslach trwają w najlepsze. Inaczej ma się sprawa z pompowtryskiwaczami, ponieważ właśnie ze względu na wspomniane już normy czystości spalin ich produkcja została wycofana, zatem można spotkać je jedynie w starszych modelach samochodów.

1. Czy można regenerować wtryskiwacze i pompowtryskiwacze?

Zarówno regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch, jak i wtryskiwaczy Common Rail, jest dostępna w naszym autoryzowanym serwisie. Dysponujemy technologiami udostępnionymi przez producentów, nowoczesnymi stołami probierczymi, a przede wszystkim wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą. Niezależnie więc od tego, czy masz pompowtryski, czy Common Rail, możesz się z nami kontaktować. Podzespoły zostaną wyczyszczone, poddane regeneracji na oryginalnych częściach, a następnie przetestowane na specjalistycznych maszynach.

2. Wtryskiwacze i pompowtryskiwacze nowe - Gdzie kupić?

Niektórzy użytkownicy Diesla decydują się na zakup wyłącznie nowych, oryginalnych części zamiennych do swoich samochodów. Zazwyczaj z zakupem nowych wtryskiwaczy Common Rail nie ma najmniejszego problemu, a wraz z dwuletnią gwarancją kupisz je w naszym sklepie Świat Diesla. Inaczej ma się sprawa z pompowtryskiwaczami, gdyż obecnie nie są one produkowane. Zamiast nowych pompowtrysków możesz zakupić je w postaci regenerowanych.

Czym się różni Common Rail od pompowtryskiwaczy?

Układ Common Rail i pompowtryskiwacze odznaczają się następującymi różnicami:

    • pompowtryski nie spełniają aktualnie obowiązujących norm czystości spalin,
    • wtryskiwacze Common Rail stale są w produkcji, a pompowtryskiwacze z niej wycofano,
    • wtryski są zainstalowane we wspólnej szynie wtryskowej i współpracują ze sobą, a każdy pompowtryskiwacz ma własną pompkę i jest w większej mierze niezależny od pozostałych w układzie
    • pompowtryskiwacze były oceniane jako bardziej żywotne oraz odporne na słabą jakość paliwa
    • samochód z wtryskiwaczami zazwyczaj pracuje ciszej niż auto wyposażone w pompowtryski.
Czym różnią się wtryski od pompowtrysków?
Czym się różni Common Rail od pompowtryskiwaczy?