27 października 2021

Wtryskiwacze - Komplet - Gdzie kupić?

Wymiana wtryskiwaczy w Dieslu z Common Rail często wiąże się z koniecznością zakupu całego kompletu, dlatego też kierowcy często poszukują miejsc, gdzie od razu taki komplet wtrysków można zakupić. Co więcej, bardzo istotne jest, aby zestaw wtrysków pochodził ze sprawdzonego źródła oraz był w pełni sprawny, dlatego też podpowiadamy, aby wtryskiwacze kupić w sklepie internetowym Świat Diesla. Wybierz, jakie wtryskiwacze będą spełniać Twoje oczekiwania - oferujemy zarówno wtryski Common Rail fabrycznie nowe, jak i wtryskiwacze regenerowane zgodnie z najwyższymi standardami w autoryzowanej pracowni Bosch.

Gdzie kupić komplet wtryskiwaczy Common Rail?
Wtryskiwacze | Komplet | Gdzie kupić?

Mając na uwadze, że uszkodzone wtryski wpływają na pozostałe układy pojazdu, na ich usterki warto zareagować jak najszybciej i nie dopuszczać do awarii wtórnych. Wtryskiwacze Common Rail zamontowane we wspólnej szynie paliwowej zazwyczaj psują się kompletami, dlatego też sugerujemy regenerację lub wymianę całego zestawu. Dzięki temu, że w magazynie naszego sklepu z częściami samochodowymi mamy kilka tysięcy wtrysków do samochodów wszystkich marek, od ręki skompletujemy dla Ciebie wtryski pasujące do Twojego samochodu.

1. Wtryski do samochodu - Kiedy trzeba je kupić?

Wtryskiwacze do Diesla warto kupić lub rozejrzeć się za opcją regeneracji wówczas, gdy jako kierowca zaobserwujesz pierwsze oznaki awarii. Wcześniejsze sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze przyda się, gdy podczas jazdy słyszysz stukanie wtryskiwaczy, do tego praca samochodu jest nierówna i pozbawiona mocy, a z wydechu wydostają się kłęby dymu. Prawdopodobnie są to objawy zabrudzonych wtryskiwaczy lub wtrysków uszkodzonych mechanicznie, które pozostawione bez żadnej reakcji mogą doprowadzić nawet do całkowitego zniszczenia turbo, filtra DPF czy jednostki napędowej.

2. Diesel - Wtryskiwacze - Rodzaje dostępnych u nas wtrysków

Podstawowe rodzaje wtrysków Common Rail to wtryskiwacze elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne, lecz określenia te w gruncie rzeczy niewiele powiedzą przeciętnemu użytkownikowi Diesla.

Nieco bardziej istotnym kryterium podziału wtrysków jest ich klasyfikacja ze względu na producentów, gdyż Kierowcy zazwyczaj wiedzą, czy w ich samochodzie są wtryskiwacze Delphi, Bosch, Siemens/Contiental VDO czy też Denso. W ten sposób możesz też wybrać wtryski do Twojego samochodu, ponieważ możemy filtrować je na stronie naszego sklepu, przyjmując za kryterium właśnie producenta. Aby ustalić, jakich dokładnie wtryskiwaczy potrzebujesz, niezbędny będzie także numer seryjny wtryskiwacza znajdujący się zazwyczaj na jego obudowie bądź cewce. Jeśli nie jesteś w stanie go odczytać, przygotuj przed rozmową telefoniczną z naszym konsultantem kompletne dane samochodu (takie, jak marka, model, rok produkcji, pojemność i moc) oraz numer VIN. Niestety uniwersalne wtryskiwacze nie istnieją, więc przed zakupem należy rzetelnie zweryfikować, jakie wtryski CR należy zamontować w Twoim Dieslu.

Czy jest możliwa wymiana wtryskiwaczy samemu?

Po zakupie kompletu wtrysków niektórzy kierowcy rozważają ich samodzielną wymianę. Niestety bez dość zaawansowanej wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej jest to czynność nie tyle trudna, co wręcz niewykonalna w należyty sposób. Sam montaż wtrysków Common Rail nie jest czynnością trudną, lecz równie istotna jest ich adaptacja w silniku. Bez odpowiedniego oprogramowania nie jesteś w stanie zaadaptować wtryskiwaczy, a opinie mówiące, że jednostka napędowa wraz z upływem czasu "uczy się" współpracować kompatybilnie z nowymi wtryskami, jest niestety w znaczącej większości przypadków nieprawdziwa.

Podsumowując, samodzielna wymiana wtryskiwaczy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chcąc mieć pewność do ich właściwego montażu, adaptacji oraz późniejszego niezawodnego, bezawaryjnego działania, powierz instalację wtryskiwaczy specjalistom.

Czy wtryskiwacze Common Rail można wymienić samodzielnie?
Czy jest możliwa wymiana wtryskiwaczy samemu?