02 listopada 2021

Wtryskiwacze piezoelektryczne – cena

Cena wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest zdecydowanie wyższa od ich elektromagnetycznych odpowiedników i może mieścić się w przedziale od 1000 do nawet 2000 złotych za sztukę. Ma to związek z tym, że wtryskiwacze piezo, jako wtryski nowej generacji, są dużo bardziej wydajne i zapewniają zdecydowanie lepsze osiągi i kulturę pracy silnika.

Obecnie jeśli chodzi o rynek wtrysków piezo, dominują na nim głównie wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens oraz Bosch. Jeśli zaś chodzi o żywotność wtrysków piezo, w niektórych przypadkach może ona sięgać nawet 300 tysięcy kilometrów przebiegu. Często jednak dochodzi do sytuacji, w której wtryskiwacze ulegają przyśpieszonej eksploatacji. Zazwyczaj przyczyną tego jest stosowanie niskiej jakości paliwa.

Wtryskiwacze piezoelektryczne – cena
Wtryskiwacze piezoelektryczne – cena

Wtryskiwacze piezoelektryczne są niezwykle precyzyjnymi elementami układu paliwowego. Sprawia to jednak, że są one bardzo podatne na różnego rodzaju zanieczyszczenia występujące właśnie między innymi w oleju napędowym. Prowadzą one do zacierania się i szybszego zużywania podzespołów. W takiej sytuacji istnieją dwa rozwiązania: regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy piezoelektrycznych na nowe.

Wtryskiwacze piezoelektryczne - regeneracja - ile kosztuje?

Regeneracja wtrysków piezoelektrycznych Bosch lub kosztuje z reguły tyle samo, co elektromagnetycznych. Dlatego też w przypadku usterki wtryskiwaczy warto najpierw postawić na ten rodzaj naprawy, zanim podejmiemy decyzję o zakupie nowych podzespołów.

Wtryskiwacze piezoelektryczne - regeneracja - ile kosztuje?
Wtryskiwacze piezoelektryczne - regeneracja - ile kosztuje?

Niestety, nie wszystkie wtryskiwacze piezo można regenerować, gdyż nie zawsze dostępne są ich części zamienne. Wtedy pozostaje wymienić wtryski na nowe - w tym celu sprawdź szeroki katalog wtryskiwaczy dostępny w naszym sklepie internetowym.

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy piezoelektrycznych, takie jak nierówna praca silnika, trudności z odpalaniem lub nadmierna emisja spalin mogą prowadzić do wystąpienia wielu kosztownych awarii. Dlatego też nie zwlekaj z działaniem, skontaktuj się z nami już teraz, a wkrótce zapomnisz o problemie.