08 czerwca 2022

Wtryskiwacze piezoelektryczne - czy można regenerować?

Wtryskiwacze piezoelektryczne - czy można regenerować?
Wtryskiwacze piezoelektryczne - czy można regenerować?

Dobrą wiadomością jest fakt, iż dzięki rozwojowi technologii regeneracja wtryskiwaczy jest możliwa, skuteczna i tańsza niż zakup nowych. Jednak, aby procedura regeneracji wtryskiwaczy została wykonana skutecznie i przyniosła konkretne efekty, należy udać się do specjalistycznego warsztatu, który za pomocą wysokiej jakości urządzeń diagnostycznych oraz fachowej wiedzy i umiejętności przywróci ich prawidłowe parametry pracy. Dodatkowo należy, pamiętać, że właściwie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy zależy od początkowych działań związanych z czyszczeniem wtrysków, które polegają na poddaniu ich procesowi termiczno-chemicznemu lub zastosowaniu myjki ultradźwiękowej. Pomimo tego, że pytanie to często budzi w nas niepokój, regeneracja wtrysków jest zupełnie bezpiecznym i efektywnym rozwiązaniem.

Wtryskiwacze piezoelektryczne i ich uszkodzenia - Wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność

Do najmniej trwałych wtryskiwaczy dostępnych na rynku zalicza się nowoczesne wtryski piezoelektryczne. Ze względu na precyzyjną budowę tego elementu oraz dużą wrażliwość na kiepską jakość tankowanego paliwa, bardzo często ulegają uszkodzeniu. Aby móc dokładniej określić, do jakiego uszkodzenia doszło i jak bardzo jest poważne, wykonuje się: demontaż wtryskiwaczy, myje się je w myjce ultradźwiękowej oraz ogląda się je w rozdzielczości HD pod mikroskopem. Jeśli chodzi o kwestię żywotności wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest określana przez producenta wynikiem 150 tys. przejechanych kilometrów, nie mniej jest to zależne od stanu technicznego tych części, jak i pierwszych występujących objawów uszkodzeń wtryskiwaczy.

1.Regeneracja wtryskiwaczy w silnikach diesla - Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Chociaż bardzo często spotkamy się z zaleceniami producentów rekomendujących wymianę zużytych wtryskiwaczy piezoelektrycznych na nowe, warto mieć na uwadze możliwość ich regeneracji, która również da nam gwarancję bezproblemowej i prawidłowej pracy wtryskiwacza. Jak, wiadomo zakup nowych wtrysków jest dość często nie małym wydatkiem, a kupno używanych może okazać się dla nas ryzykowne ze względu na niewiadomy stan tych elementów. Dlatego też w tej sytuacji regeneracja wtrysków w wyspecjalizowanym warsztacie okazuje się bardzo dobrą alternatywą.

Regeneracja wtryskiwaczy w silnikach diesla
Regeneracja wtryskiwaczy w silnikach diesla

2.Różnice między regeneracją a naprawą wtryskiwaczy - Wtryskiwacze piezoelektryczne regeneracja forum

Na forach internetowych użytkownicy pojazdów, którzy spotkali się z problematycznymi wtryskiwaczami, zwracają uwagę na różnicę między regeneracją a przeciwieństwem, jakim jest naprawa tych elementów. Wskazują, że regeneracja koncentruje się głównie na odnalezieniu źródła uszkodzenia i przywróceniu fabrycznych właściwości niesprawnej części. Ponadto jest niezwykle opłacalna w porównaniu do zakupu nowych wtrysków. Natomiast naprawa wtrysków polega na wymianie tylko jego uszkodzonych elementów np. cewka, zawór przelewowy, końcówka czy gniazdo. Jest to bardzo korzystna opcja w porównaniu do zakupu wtryskiwacza z drugiej ręki.