13 czerwca 2022

Wykręcanie wtryskiwaczy

Wykręcanie wtryskiwaczy
Wykręcanie wtryskiwaczy

Proces ten polega zazwyczaj na oczyszczeniu lub frezowaniu gniazda wtrysku. Następnie dobierane są podkładki, takie, jakie sugeruje producent wtryskiwacza, aczkolwiek nie jest to konieczne. W dalszym etapie następuje naprawa gwintów. Aby prawidłowo dokonać wykręcenia wtrysków, potrzebne są do tego przede wszystkim specjalistyczne narzędzia o napędzie hydraulicznym z przeznaczeniem do konkretnych modeli wtrysków, umiejętności i wiedza. Mało kto z nas może sobie wyobrazić, że wykręcenie wtryskiwaczy z naszego pojazdu jest trudną czynnością, z którą nie każdy mechanik może sobie poradzić. Taki stan rzeczy jest spowodowany głównie skomplikowaną mechaniczną i elektroniczną konstrukcją wtryskiwaczy. W przypadku wyciągania wtrysków, przez niezbyt wyspecjalizowany warsztat, może skutkować długim czasem naprawy i w efekcie zakończyć się mało optymistycznie. Powodem tego jest możliwość uszkodzenia pokrywy zaworów, głowicy czy złamanie narzędzi użytych do wykręcenia wtrysku. Jeśli wybierzesz usługę wykręcenia wtryskiwaczy, aż po ich naprawę w profesjonalnym serwisie, sprawisz, że Twój samochód już po kilku godzinach może do Ciebie wrócić. Natomiast pamiętajmy, że wyciągnięcie wtrysków na własną rękę jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Wykręcanie uszkodzonych wtryskiwaczy - Jak wyciągnąć zapieczony wtryskiwacz hdi

Skutecznym sposobem na wyciągnięciu zapieczonego wtryskiwacza, jest jego demontaż bez głowicy, który polega na wyjęciu wtryskiwacza specjalną prasą hydrauliczną o sile ok. 20 ton. Aby mógł zostać wykonany prawidłowo, należy skorzystać z usług specjalistycznych serwisów, które dysponują zestawami narzędzi z napędem hydraulicznym z przeznaczeniem dla wybranych modeli wtrysków. Dzięki nim ryzyko uszkodzenia wtrysku, głowicy czy pokrywy zaworów jest jak najbardziej zminimalizowane. Warto wiedzieć, że dzięki tym narzędziom, możliwe jest usunięcie każdego wtryskiwacza urwanego, z uszkodzonym gwintem czy zaspawanego.

1.Sposób na zapieczony wtrysk – wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy - Preparat na zapieczone wtryski

Na rynku możemy znaleźć ogólnodostępny środek w postaci preparatu na zapieczone wtryski, który daje nam możliwość wykonania bezpiecznego demontażu uszkodzonego wtrysku. Preparat aplikujemy na zapieczony wtrysk, a konkretnie na wadliwy element układu wtryskowego. Następnie sporą ilość tego płynu kierujemy w stronę pierścienia uszczelniającego. Po czym należy uzbroić się w cierpliwość i pozostawić zaaplikowany środek na kilka godzin lub cały dzień, ponieważ usunięcie uciążliwego nagaru, może zależeć od stopnia zaawansowania i ilości zgromadzonego zabrudzenia.

Sposób na zapieczony wtrysk
Sposób na zapieczony wtrysk

2.Demontaż Wtryskiwaczy - Demontaż wtryskiwaczy 2.0 TDI CR

Przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz wysokiej precyzji jest wykonywany demontaż wtryskiwaczy. W tym celu specjalistyczne serwisy korzystają z urządzeń hydraulicznych o sile udźwigu od 12 do 20 ton, co pozwoli na usunięcie wtryskiwacza z gniazda, w którym jest umiejscowiony. Bardzo skutecznym rozwiązaniem do demontażu wtryskiwacza może okazać się również ściągacz bezwładnościowy.