25 października 2021

Wymiana pompowtryskiwaczy

W przypadku wymiany pompowtryskiwaczy istnieją dwie główne opcje - wymiana na nowe lub na zregenerowane w specjalistycznej pracowni. Wymiana pompowtrysków jest koniecznością w sytuacji, gdy podzespoły uległy tak poważnemu uszkodzeniu, że nie można ich w żaden sposób naprawić.

Jeśli zaś chodzi o to, ile kosztuje wymiana pompowtryskiwaczy 1.9, 2.0 TDI, cena tej usługi w dużej mierze zależy od konkretnego modelu oraz producenta i wobec niektórych fabrycznie nowych elementów może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Mimo wszystko więc zakup zregenerowanych pompowtrysków będzie zawsze dużo korzystniejszy cenowo.

Wymiana pompowtryskiwaczy
Wymiana pompowtryskiwaczy

Warto jednak pamiętać, że bardzo często nie trzeba wcale decydować się na kupowanie nowego kompletu pompowtryskiwaczy, gdyż w większości przypadków uszkodzone podzespoły można z powodzeniem naprawić. Zabrudzone, niesprawne pompowtryski wystarczy poddać kompleksowej regeneracji, a w krótkim czasie odzyskają one swoje fabryczne wartości testowe. Jak wygląda proces naprawy pompowtrysków w profesjonalnym serwisie?

Regeneracja pompowtryskiwacza - szybko i skutecznie

Sama regeneracja pompowtrysków poprzedzona jest wnikliwą diagnostyką pompowtryskiwaczy z zastosowaniem specjalistycznych maszyn diagnostycznych. Dzięki temu można ustalić ogólny stan techniczny podzespołów oraz to, co przyczyniło się do ich uszkodzenia. W tym celu przeprowadza się między innymi test rozpylania paliwa oraz dokonuje starannej oceny wzrokowej, a następnie można przejść do naprawy.

Regeneracja pompowtryskiwacza - szybko i skutecznie
Regeneracja pompowtryskiwacza - szybko i skutecznie

Regeneracja pompowtryskiwaczy 1.9, 2.0 TDI zajmuje zazwyczaj zaledwie 1-2 dni roboczych. Jest to najskuteczniejszy rodzaj naprawy, który pozwala w krótkim czasie przywrócić pełną sprawność podzespołów. Polega ona na gruntownym wyczyszczeniu pompowtrysków metodą termo-chemiczną oraz wymianie ich zużytych elementów. Dodatkowo reguluje się także wszystkie parametry pompowtryskiwaczy, a by zapewnić ich jak najbardziej optymalną pracę. Po takiej regeneracji jedyną rzeczą, którą pompowtryski różnią się od fabrycznie nowych podzespołów jest cena.