02 listopada 2021

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie

W przypadku awarii wtrysku zdecydowanie zaleca się wymieniać wszystkie wtryskiwacze naraz. Wtryski CR są ze sobą połączone wspólną szyną, aby zapewnić najbardziej równomierną pracę silnika. Sprawia to jednak, że gdy choć jeden z nich ulegnie uszkodzeniu, wpływa to bardzo negatywnie na funkcjonowanie i żywotność pozostałych wtryskiwaczy i może prowadzić do występowania kolejnych kosztownych usterek.

Często więc dochodzi do sytuacji, że po wymianie tylko jednego wtryskiwacza problem szybko powraca, gdyż reszta elementów układu wtryskowego uległa już przyśpieszonej eksploatacji. Oznacza to konieczność ponownego zakupu, demontażu i montażu wtrysków. Przez to tracimy zarówno czas, jak i pieniądze.

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie
Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie

Dlatego też lepiej jest wymieniać wtryskiwacze całym kompletem, a koszt tego zależy od konkretnego modelu i producenta wtrysków. Nie musi to jednak oznaczać wielkich wydatków - aby zaoszczędzić, postaw na wtryskiwacze po regeneracji. Spełniają one wszystkie najwyższe standardy, a swoimi parametrami nie różnią się od fabrycznie nowych podzespołów. W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki wachlarz wtryskiwaczy regenerowanych w naszej specjalistycznej pracowni.

Wymiana wtryskiwaczy Common Rail - co warto wiedzieć?

Na to, ile trwa wymiana wtryskiwaczy, duży wpływ ma stopień ich uszkodzenia - w przypadku, gdy dojdzie do poważnego zapieczenia wtrysków, ich usunięcie może trwać nawet kilka dni. Dzieje się tak dlatego, że tak uszkodzony wtrysk blokowany jest przez nagar i korozję. Dodatkowo przez wysoką temperaturę często dochodzi do zaspawania wtrysku w gnieździe, a wtedy wyciągnąć go będzie można tylko specjalną prasą hydrauliczną.

Wymiana wtryskiwaczy Common Rail - co warto wiedzieć?
Wymiana wtryskiwaczy Common Rail - co warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o wymianę wtryskiwaczy samemu, gdy tylko posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności, jest to jak najbardziej wykonalne. Trzeba jedynie uważać, aby nie doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia podzespołów. Urwany wtryskiwacz w gnieździe jest bardzo trudny do usunięcia bez użycia zaawansowanych urządzeń.