02 listopada 2021

Zablokowany wtryskiwacz Delphi

Do zablokowania wtryskiwaczy Delphi dochodzi zazwyczaj w wyniku nagromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń (nagaru) lub też metalowych opiłków. Sprawdzonym sposobem na to, jak odwiesić wtryskiwacz, jest poddanie go gruntownemu czyszczeniu termo-chemicznemu oraz wymiana jego zużytych elementów. Dzięki takiemu procesowi regeneracji wtryskiwacze szybko odzyskują pełną sprawność, a co więcej, standardowo objęte są także dwuletnim okresem gwarancji.

Tak zablokowany wtryskiwacz objawy będzie wykazywał bardzo łatwo zauważalne nawet przy zwykłym użytkowaniu pojazdu. Są to między innymi utrudnione odpalanie lub brak możliwości rozruchu, podwyższone zużycie paliwa, nierównomierne obroty na biegu jałowym, nadmierna emisja spalin i dymienie na czarno lub biało, wyraźny spadek osiągów, świecąca się kontrolka check engine czy też charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy. Jest to też powód tego, dlaczego wtryskiwacz przelewa.

Zablokowany wtryskiwacz Delphi
Zablokowany wtryskiwacz Delphi

Wszystkie te objawy awarii wtrysku mogą w krótkim czasie doprowadzić do wystąpienia kolejnych kosztownych usterek układu paliwowego i silnika. Dlatego też nie warto odkładać tego problemu na później, ale podjąć odpowiednie działania tak szybko jak to możliwe.

Zacierający się wtryskiwacz - regeneracja czy wymiana?

Czasami bywa, że nie da się zregenerować zbyt poważnie uszkodzonych wtryskiwaczy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana wtrysków na inne. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, warto zastanowić się nad wyborem wtryskiwaczy po regeneracji. Posiadają one identyczne parametry, co fabrycznie nowe podzespoły, a charakterystyką pracy w układzie również się od nich nie różnią.

Zacierający się wtryskiwacz - regeneracja czy wymiana?
Zacierający się wtryskiwacz - regeneracja czy wymiana?

Sprawdź więc szeroki wybór regenerowanych wtryskiwaczy Delphi dostępnych w naszym sklepie internetowym. Wszystkie oferowane wtryskiwacze są regenerowane w naszej nowoczesnej, autoryzowanej pracowni z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Jeśli chcesz zregenerować wtryski ze swojego auta, również zachęcamy do kontaktu. Standardowo regeneracja wtrysków w naszym serwisie trwa zaledwie 1 dzień roboczy.