04 listopada 2021

Żywotność pompowtryskiwaczy

Przeważnie żywotność pompowtryskiwaczy określa się na 150 tysięcy kilometrów przebiegu, a w niektórych przypadkach może to być 200 lub 250 tysięcy kilometrów. Ma to związek ze sposobem eksploatacji pojazdu - im bardziej o niego dbamy, tym pompowtryski wytrzymają dłużej. Najbardziej zgubny wpływ na wytrzymałość pompowtryskiwaczy ma zaś kiepskie paliwo.

Pompowtryskiwacze z uwagi na charakterystykę swojej budowy są bardzo narażone na tankowanie niskiej jakości oleju napędowego. Różnego rodzaju szkodliwe zanieczyszczenia, które w nim występują, gromadzą się na częściach podzespołu, stopniowo pogarszając jego pracę. Oprócz tego tym, co również przyczynia się do przyśpieszonego niszczenia pompowtrysków, jest jazda na rezerwie. Wtedy to w zbiorniku paliwa zaczyna skraplać się woda, a to z kolei szybko prowadzi do zatarcia podzespołów.

Żywotność pompowtryskiwaczy
Żywotność pompowtryskiwaczy

Aby ustrzec się przed tego typu nieprzyjemną usterką, jaką jest awaria pompowtryskiwaczy, bardzo ważne jest odpowiednie serwisowanie samochodu, a więc regularne wymiany filtra paliwa, wymiana oleju silnikowego czy też w miarę częste wypady na trasę poza miasto. Jeśli zaś chodzi o same pompowtryskiwacze, warto poddać je profesjonalnemu czyszczeniu i regeneracji w sprawdzonym serwisie - jak to wygląda?

Regeneracja pompowtryskiwaczy - cena a jakość

Pompowtryskiwacze po kompleksowej diagnostyce rozbiera się na części i umieszcza w specjalistycznej myjce, gdzie ma miejsce czyszczenie termo-chemiczne pod wysokim ciśnieniem. Aby usunąć wszelkie, nawet najbardziej uporczywe osady i zanieczyszczenia, pompowtryskiwacze poddaje się dodatkowo czyszczeniu ultradźwiękowemu. Następnie wymienia się wszystkie zużyte elementy pompowtrysków oraz poddaje się je regulacji.

Regeneracja pompowtryskiwaczy - cena a jakość
Regeneracja pompowtryskiwaczy - cena a jakość

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy w porównaniu z zakupem nowych podzespołów jest zdecydowanie bardziej korzystna - decydując się na to rozwiązanie możemy liczyć nawet na kilkukrotnie niższe koszty. Dodatkowo pompowtryski po takiej naprawie odzyskują swoje fabryczne wartości testowe, co gwarantuje ich najwyższą jakość podczas pracy w układzie.