22 września 2021

Wtryskiwacze na wymianę

Bardzo często spotykaną opcją zakupu wtrysków Common Rail są wtryskiwacze na wymianę. W związku z tym zazwyczaj spotykamy się z pytaniami dotyczącymi tego, na czym polega taki zakup oraz - oczywiście - ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu. Zakup wtrysków CR na wymianę w praktyce oznacza, że po otrzymaniu nowych wtryskiwaczy oddajesz swoje. Dzięki temu wynosząca zazwyczaj kilkaset złotych cena wtrysku zostaje pomniejszona o wartość podzespołu wymontowanego z Twojego samochodu. Jeżeli decydujesz się na wtryski regenerowane w naszym autoryzowanym serwisie, wymiana wtryskiwaczy Common Rail okazuje się naprawdę korzystna cenowo.

1. Czy możliwa jest wymiana wtryskiwaczy bez kodowania?

Wtryskiwacze Common Rail wymagają zakodowania w silniku, dlatego też ich wymiana bez kodowania jest w praktyce niemożliwa, gdyż po prostu nie będą one działać. Z wtryskami ściśle związane są tak zwane kody IMA, które należy wprowadzić do sterownika silnika. Jest to dla jednostki napędowej informacja, że współpracują z nią inne wtryskiwacze niż te dotychczasowe. Zakodowanie wymienionych wtrysków to czynność obowiązkowa.

2. Ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Standardowo wymiana wtryskiwaczy powinna zająć nie dłużej niż kilka godzin. Kupując wtryski na wymianę w naszym sklepie internetowym z częściami samochodowymi, możesz być pewien, że od razu wyślemy je pod wskazany adres z naszego magazynu. W krótkim czasie otrzymasz gotowe do montażu wtryskiwacze Common Rail na dwuletniej gwarancji. Szybkość wymiany zależy wówczas od mechanika, który powinien dysponować zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi umożliwiającymi skuteczny demontaż wtryskiwaczy oraz ich montaż i adaptację w silniku.

Wtryski Common Rail na wymianę
Wtryskiwacze na wymianę

Czy warto wymieniać wtryskiwacze samemu?

Jesteśmy ciekawi, jak odpowiesz na to pytanie po lekturze poprzednich akapitów tego artykułu. Jednocześnie mamy nadzieję, że przyznasz, że wtryskiwaczy Common Rail lepiej nie wymieniać samodzielnie, ponieważ taka wymiana wtryskiwaczy samemu w większości przypadków może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wymiana wtrysków na własną rękę niesie za sobą ryzyko uszkodzeń mechanicznych zarówno wtryskiwaczy, jak i ich gniazd. Co więcej, samodzielnie możemy zanieczyścić podzespoły, co skutkuje bardzo szybkim powstawaniem awarii. Bardzo często wymiana wtrysków w warunkach garażowych wiąże się także z brakiem możliwości ich zaadaptowania w silniku, a staje się to przyczyną szybko występujących problemów.

W przypadku układu Common Rail nie zalecamy samodzielnej ingerencji, zamiast tego skontaktuj się z mechanikiem. Właściwy montaż wtrysków zakupionych na wymianę ze sprawdzonego źródła pozwoli Ci cieszyć się ich nienaganną pracą przez następne setki tysięcy kilometrów!

Czy warto wymieniać wtryski samodzielnie?
Czy warto wymieniać wtryskiwacze samemu?