27 października 2021

Co to są pompowtryski?

Jeśli zastanawiasz się, czym są pompowtryski i do czego służą w silniku Diesla, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Co to są pompowtryskiwacze?
Co to są pompowtryski?

Informacji w zakresie tego, co to są pompowtryskiwacze, nie trzeba udzielać użytkownikom nieco starszych Diesli. Może niekoniecznie sama definicja, ale zasada działania pompowtryskiwacza z pewnością jest im znana. My także pokusiliśmy się o przygotowanie opisu, a także fotografii z pracowni, na których ukazano poszczególne elementy pompowtryskiwacza. Tematami, które poruszyliśmy w ramach przygotowania opracowań są także kwestie dotyczące tego, jak powinna przebiegać naprawa pompowtryskiwacza określana także jako regeneracja pompowtryskiwaczy, koszt regeneracji, a także główne różnice, które dzielą wtryski a pompowtryski. Dziś, na prośbę czytelników i Klientów Świata Diesla odświeżamy te tematy, przybliżając ponownie pompowtryski 1.9 TDI, pompowtryskiwacze 2.0 TDI oraz wszelkie inne rodzaje pompowtryskiwaczy, których regenerację oferujemy.

Odwieczne pytanie – czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem?

Naprawą samochodów, regeneracją podzespołów samochodowych oraz ich diagnostyką, a także sprzedażą gotowych części zajmujemy się od ponad 25 lat, dlatego też zdążyliśmy sformułować liczne opinie, które wielokrotnie znalazły zastosowanie w praktyce. Jeśli chodzi o pompowtryskiwacze, objawy awarii mogą okazać się nie tylko uciążliwe dla użytkowników pojazdu, ale także niebezpieczne dla nich samych oraz dla pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Występowanie symptomów takich jak głośna praca silnika z pompowtryskami, utrudniony rozruch, kopcenie z rury wydechowej i znaczne spadki dynamiki jazdy możemy potraktować jednoznacznie, ponieważ najprawdopodobniej są to objawy uszkodzonych lub zużytych pompowtrysków. W zależności od przyczyny ich awarii istnieje duże prawdopodobieństwo szybkiego wystąpienia uszkodzeń wtórnych, wśród których na prowadzenie wysuwa się szybsze zapchanie filtra cząstek stałych DPF/FAP, uszkodzenie turbosprężarki bądź konieczność remontu silnika. Z uwagi na to, że na rynku motoryzacyjnym nie można już zakupić fabrycznie nowych pompowtrysków, ponieważ ich produkcja zakończyła się wraz z wprowadzeniem norm czystości spalin Euro IV, można zakupić jedynie pompowtryski używane czy regenerowane, jak również istnieje opcja regeneracji pompowtryskiwaczy zdemontowanych z samochodu Klienta. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie regenerować pompowtryski oraz ile kosztuje regeneracja pompowtryskiwaczy, ponieważ na wszystkie związane z tymi kwestiami pytania chętnie odpowiedzą nasi konsultanci.

Czy można jeździć samochodem z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami?
Odwieczne pytanie – czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem?

Regeneracja bądź wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI - koszt

Temat ceny regeneracji pompowtrysków oraz kosztu ich zakupu nadal jest aktualny, ponieważ na rynku motoryzacyjnym nie brakuje pojazdów wyposażonych w układ wtryskowy właśnie z pompowtryskiwaczami. Koszty związane z ich naprawą, montażem, demontażem, sprawdzeniem czy regeneracją są zazwyczaj bardzo interesujące dla osób, które na przykład stają przed możliwością zakupu auta z pompowtryskami. W momencie, gdy diagnosta zweryfikuje objawy uszkodzonych pompowtrysków lub inne niepokojące oznaki, takie jak nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy, warto zainteresować się naszymi usługami. Koszt zakupu pompowtryskiwacza lub regeneracji pompowtrysku zdemontowanego z samochodu nie jest wysoki, wynosi zaledwie kilkaset złotych. Jest to cena o wiele bardziej korzystna niż zakup fabrycznie nowych części, które w większości przypadków charakteryzują się bardzo niewielką dostępnością.

Koszty regeneracji i wymiany pompowtryskiwaczy 1.9 TDI
Regeneracja bądź wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI | Koszt