30 listopada -0001

Ile trwa regeneracja pompy CR?

Ile trwa regeneracja pompy CR?
Ile trwa regeneracja pompy CR?

Regeneracja pompy CR trwa zazwyczaj od około 1 do 2 dni roboczych i przeprowadza się ją w specjalistycznym serwisie samochodowym. Czas ten może się jednak niestety automatycznie wydłużyć w przypadku dużej liczby zleceń lub braku dostępności części zamiennych. Regeneracja jest mimo wszystko zabiegiem bardzo polecanym, chociażby z powodu korzystnej ceny i późniejszych efektów. Pompa wtryskowa, która przechodzi przez ten proces, jest poddawana czynnościom naprawczym, a to z kolei ma skutkować przywróceniem prawidłowych parametrów jej pracy. Nawet jeśli czas oczekiwania przedłużyłby się do kilku dni roboczych, to zdecydowanie warto przeprowadzać regenerację, ponieważ może ona znacząco wydłużyć eksploatację pompy o kolejne 150 tysięcy kilometrów.

Regeneracja pomp wtryskowych i wtryskiwaczy - Regeneracja pompy wtryskowej cena

Zabieg regeneracji pomp wtryskowych, wtryskiwaczy, czy też innych elementów polega głównie na przywróceniu prawidłowych parametrów pracy tych podzespołów, które poprzez nadmierną eksploatację stają się często przyczyną awarii. Cena regeneracji pompy wtryskowej jest uzależniona od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, który element jest zepsuty i ile będą kosztować części zamienne konkretnego modelu samochodu. Każdy z nas z reguły świadomy jest tego, że obojętnie jaka usterka zawsze będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, ale decydując się na przeprowadzenie procesu regeneracji, jesteśmy w stanie te wydatki zminimalizować.

1. Pompy Common Rail Bosch - Naprawa pomp - Regeneracja pomp Common Rail

Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych Common Rail Bosch podzielona jest na kilka niezbędnych etapów. Na samym początku pompa jest dokładnie sprawdzona przez fachowca, który określa jej stan techniczny i ustala przyczynę jej nieprawidłowej pracy. Później następuje demontaż podzespołu i rozbiórka na części pierwsze, w celu skutecznego wyczyszczenia każdego z elementów przy użyciu myjki ultradźwiękowej. Po dokładnym umyciu i wysuszeniu wszystkich części składowych pompy odbywa się ostateczny test na stole probierczym, który weryfikuje poprawność wszystkich parametrów. Kompleksowa naprawa pomp kończy się ponownym montażem rozebranych elementów z wykorzystaniem oryginalnych zamienników w miejsce uszkodzonych.

Pompy Common Rail Bosch - Naprawa pomp
Pompy Common Rail Bosch - Naprawa pomp

2. Regeneracja wtryskiwaczy i pomp Common Rail - Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia

Sam proces regeneracji wtryskiwaczy i pomp CR jest dosyć skomplikowany i wymaga od fachowca rozwiniętych umiejętności manualnych, a także użycia odpowiednich narzędzi. Zaleca się więc, żeby regenerować te poszczególne części w sprawdzonym serwisie samochodowym, który oferuje takie usługi. Mimo że zabieg ten jest dość czasochłonny, to będzie on i tak zdecydowanie tańszy niż całościowa wymiana danego podzespołu. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, a uszkodzenia nie są na tyle duże, by nic nie dało się z nimi zrobić, naprawdę warto zainwestować w regenerację.