27 października 2021

Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy?

Objawy, które w układzie wtryskowym Common Rail są sygnalizowane głośną pracą wtryskiwaczy paliwa. Sprawdź, co może oznaczać stukanie, klepanie czy klekotanie wtryskiwacza w Dieslu.

Na co wskazywać może głośna praca wtryskiwaczy Common Rail
Na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy?

Klienci, którzy korzystają z usług naszego serwisu często pytają o praktyczne aspekty użytkowania pojazdów z układem zasilania Common Rail, interesują ich zatem także kwestie związane z tym, na co wskazuje głośna praca wtryskiwaczy. Warto wiedzieć, czy klekotanie wtryskiwaczy jest istotnym objawem, czy też można spokojnie użytkować pojazd, nie przykładając uwagi do hałaśliwych wtrysków. Pragniemy uwrażliwić miłośników i użytkowników Diesla, że klepiący wtryskiwacz, niezależnie od tego, jakie rodzaje wtryskiwaczy Diesla są w naszym samochodzie, to objaw, który powinien nas zaniepokoić. Z uwagi na ten istotny fakt dotyczący silników wysokoprężnych, stworzyliśmy krótki artykuł, w którym wtryski CR, objawy oraz skutki ich awarii zostały opisane.

Hałasy spod maski - Stukanie wtryskiwaczy Common Rail

Czy dużo szkody może wyrządzić nam uszkodzony wtryskiwacz? Objawy – Diesel oraz silnik benzynowy – mogą bardzo szybko przekładać się na występowanie uszkodzeń wtórnych, dlatego też warto szybko reagować na pierwsze stuki, klepanie wtrysków oraz nadmierną emisję spalin czy też zwiększony apetyt pojazdu na olej napędowy. Liczni użytkownicy samochodów z Dieslem zastanawiają się, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem, jednakże nie jest to proste zadanie. Rekomendowany przez nas i charakteryzujący się wysoką skutecznością sposób na lejące wtryski wyraża się w ich diagnostyce i regeneracji z zastosowaniem światowej klasy urządzeń, a przecież nie zalecimy każdemu z naszych Klientów zakupu tego typu urządzeń. Rozwiązanie jest o wiele prostsze i znacznie tańsze, gdyż zarówno sprawdzenie, jak i naprawę wtryskiwaczy Common Rail warto powierzyć właśnie naszemu serwisowi. Określony w cenniku naszych usług koszt regeneracji wtryskiwaczy to niewielka kwota za usługę, która pozwala na przywrócenie wtryskom fabrycznych parametrów. Nie wahaj się ani chwili dłużej, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Przez krótki czas z pewnością można, jednakże skutku poważnych zaniedbań mogą okazać się opłakane. Hałasy i odgłosy takie jak cykanie wtryskiwaczy Diesel może wskazywać na rozmaite awarie w obrębie układu wtryskowego. Wśród prawdopodobnych usterek możemy wymienić zarówno te, które pochodzą od pompy wtryskowej (może ona opiłkować lub realizować nieoptymalne dawki paliwa), a także tych, które tkwią w samych wtryskach. Często występującymi bolączkami wtryskiwaczy Common Rail są ich zabrudzenia, zaklejenie zanieczyszczeniami, a także zużycie eksploatacyjne uszczelnień bądź innego typu uszkodzenia mechaniczne. Irytująca głośna praca wtryskiwaczy Diesel może wskazywać na występowanie wymienionych usterek, których objawy oraz przyczyny należy szybko zlikwidować.

Stukanie wtrysków Common Rail oraz innego rodzaju hałasy dochodzące z układu wtryskowego
Hałasy spod maski | Stukanie wtryskiwaczy Common Rail

Próby samodzielnej diagnostyki wtrysków - Test przelewowy wtryskiwaczy

Tak, jak już podkreśliliśmy, cykanie wtryskiwaczy (Diesel) oraz wszelkie inne dźwięki, które mogą wskazywać na nieprawidłowości w ich działaniu, warto natychmiastowo skonsultować problem z mechanikiem. Metodą na sprawdzenie dawek poszczególnych wtrysków jest możliwy do wykonania samodzielnie test przelewowy wtryskiwaczy. Krok po kroku cała procedura została opisana w innych naszych artykułach, tutaj jedynie pragniemy zasygnalizować, że interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy to zaledwie punkt wyjściowy do dalszej, specjalistycznej diagnostyki. W sytuacjach, gdy wtrysk stuka na zimnym silniku, a po rozgrzaniu jednostki napędowej wtryskiwacze nadal hałasują, regeneracja lub wybierana przez niektórych Klientów wymiana wtryskiwaczy na nowe bądź regenerowane to jedyne opcje, które przywrócą stuprocentową sprawność układu Common Rail. Aby uniknąć negatywnych skutków powiązań takich jak lejące wtryski a DPF bądź lejące wtryski a turbina, jak najszybciej zadzwoń do naszego serwisu, zamawiając usługę diagnostyki i regeneracji wtryskiwaczy.

Samodzielna diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail i test przelewowy
Próby samodzielnej diagnostyki wtrysków | Test przelewowy wtryskiwaczy