27 października 2021

Common Rail - Koszty naprawy

W zależności od tego, który element układu Common Rail ulegnie awarii, koszty naprawy mogą okazać się naprawdę zróżnicowane. Jeżeli mamy do regeneracji wtryski, w najbardziej ekonomicznej wersji cenowej zapłacimy już od około 300 złotych za sztukę, natomiast koszt całościowy często zależy od tego, ile jest wtryskiwaczy w silniku Diesla. Wtryskiwacze fabrycznie nowe będą kosztować już nieco więcej, gdyż koszt zakupu kompletu należy już liczyć nie w setkach, a w tysiącach. Podobnie jest z pompą wtryskową CR, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków regeneracja okaże się korzystniejsza cenowo od wymiany pompy na nowy podzespół.

Koszty naprawy układów Common Rail we współczesnych Dieslach nie należą zatem do najniższych, jednakże przy odpowiednim użytkowaniu zarówno nowe, jak i regenerowane elementy tego systemu zasilania paliwem będą służyć nam przez setki tysięcy kilometrów.

1. Common Rail i jego elementy

Tak, jak już wspomnieliśmy, najogólniej mówiąc, układ Common Rail składa się z pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy. Ich ilość zależy od silnika instalowanego w pojeździe. Wymienione elementy ściśle ze sobą współpracują, więc każda awaria odbija się w systemie szerokim echem.

2. Pompa i wtryskiwacze Common Rail - Objawy

Sprawdzenie wtryskiwaczy oraz listwy paliwowej to konieczność w sytuacji, gdy objawy mogące wskazywać na nieprawidłowości w ich pracy są coraz wyraźniej odczuwalne podczas codziennego użytkowania samochodu. Umów się na diagnostykę układu wtryskowego Common Rail, gdy Twoje auto kopci, szarpie w czasie jazdy, pobiera więcej paliwa oraz bez wyraźnej przyczyny traci moc. Te oznaki można szybko i w korzystnej cenie zniwelować w naszym serwisie!

Koszty naprawy układu Common Rail
Common Rail | Koszty naprawy

Gdzie kupić wtryskiwacze i pompę CR?

Części do wszystkich kluczowych podzespołów Diesli, więc również wtryskiwacze i pompy wtryskowe Common Rail są dostępne w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym. Dopasowując się do oczekiwań naszych Klientów, udostępniamy liczne opcje zakupu. Jeżeli interesuje Cię regeneracja wtryskiwaczy Bosch, Siemens, Delphi czy Denso, możesz zarówno oddać do nas swoje wtryskiwacze do naprawy, jak i kupić już zregenerowane, gotowe do montażu wtryski. Jeżeli życzysz sobie zamontować fabrycznie nowe wtryskiwacze, również możesz kupić je w korzystnej cenie.

Dysponujemy również pompami Common Rail oraz usługą ich kompleksowej regeneracji. Nowe lub zregenerowane pompy, tak samo, jak wtryskiwacze, obejmujemy gwarancją na 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów. Przekonaj się, że w korzystnej cenie możesz zakupić w 100% sprawny podzespół, który przywróci nie tylko dynamikę, ale i komfort oraz bezpieczeństwo jazdy Dieslem.

Gdzie kupić pompę wtryskową Common Rail i wtryskiwacze?
Gdzie kupić wtryskiwacze i pompę CR?