21 stycznia 2022

Czy warto kupić używane wtryski?

Czy warto kupić używane wtryskiwacze Common Rail?
Czy warto kupić używane wtryski?

Używane wtryskiwacze Common Rail warto kupić jedynie wówczas, gdy pochodzą one z zaufanego źródła i zostały wcześniej przynajmniej sprawdzone, a najlepiej - poddane regeneracji. W innych przypadkach zakup wtryskiwaczy z drugiej ręki raczej nie będzie opłacalny, ponieważ niesie za sobą spore ryzyko. Wtryski mogą okazać się uszkodzone lub niekompatybilne z naszym silnikiem. Równie często zdarza się, że wtryskiwacze po demontażu były przechowywane w nieodpowiednich warunkach, więc ich funkcjonalność na tym etapie została poważnie zaburzona. O wiele lepszym rozwiązaniem od zakupu używanych wtrysków jest zakup wtryskiwaczy po regeneracji, ponieważ ich działanie zostało przywrócone do fabrycznych parametrów.

Używane wtryskiwacze - opinie - Jak sprawdzić wtryski

Opinie na temat używanych wtryskiwaczy nie są najlepsze, ponieważ zazwyczaj wszelkie nieprawidłowości ujawniają się dopiero po ich zamontowaniu w samochodzie. Wtedy to właśnie okazuje się, że samochód ma problemy z odpaleniem, jednostki napędowej w ogóle nie da się uruchomić lub silnik mocno szarpie, uniemożliwiając tym samym użytkowanie samochodu. Wiąże się to z koniecznością wyjęcia tych wtrysków oraz z zamontowaniem innych na ich miejsce. W ten sposób wydłuża się nie tylko czas realizacji naprawy, ale i jej koszt. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto przynajmniej sprawdzić wtryskiwacze w serwisie. Dzięki wynikom ekspertyz ze stołów probierczych będziemy wiedzieć, w jakiej kondycji są wtryski oraz czy w ogóle nadają się do zamontowania w pojeździe.

1. Czy warto regenerować swoje wtryskiwacze czy lepiej kupić używane? - Wtryskiwacze - cena

Jeżeli masz do wyboru regenerację wtrysków z Twojego samochodu lub zakup używanych wtryskiwaczy, skłoń się ku pierwszej z wymienionych opcji. Przed regeneracją wtryskiwacze czeka wnikliwa diagnostyka oraz gruntowne czyszczenie, będziesz mieć więc pełen ogląd sytuacji. Zostaniesz także poinformowany o kosztach naprawy i dopiero wówczas potwierdzasz zlecenie. Warto mieć na uwadze, że wtryski po przeprowadzonej procedurze regeneracji mają funkcjonować tak, jak fabrycznie nowe podzespoły, a cena usługi stanowi zaledwie część ceny nowych wtryskiwaczy. Jest to znacznie lepszy wybór od używanych wtryskiwaczy w całkowicie niezweryfikowanym stanie.

2. Wtryskiwacze do Diesla - nowe z ASO, regenerowane, naprawiane czy używane? - Naprawa wtrysku

Instalowane w Dieslach wtryskiwacze Common Rail z upływem czasu oraz przejechanych kilometrów zużywają się lub ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Wówczas można z powodzeniem poddać je regeneracji w autoryzowanym serwisie. Innym rozwiązaniem jest wymiana wtrysków, jednakże tutaj stanowczo odradzamy montaż wtryskiwaczy używanych, jeżeli nie zostały one fachowo zweryfikowane. Wtryski z niesprawdzonego źródła przynieść mogą więcej szkód niż pożytku, co przekłada się na zwiększenie kosztów oraz czasu trwania naprawy. Nowe wtryskiwacze wiążą się natomiast z wysokimi, sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych kosztami, warto więc skorzystać z rozwiązania, w którym korzystna cena nie przeczy najwyższej jakości. Jeżeli potrzebujesz wtrysków, zapoznaj się z naszą ofertą nowych, jak i regenerowanych wtryskiwaczy Common Rail.

3. Używane wtryskiwacze - czy warto? - Regenerowane wtryskiwacze - opinie

Podsumowując, zakup używanych wtryskiwaczy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy wtryski z drugiej ręki zostały zweryfikowane za pomocą dedykowanych, specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ich dobra kondycja i brak usterek mechanicznych zostały potwierdzone, można montować je w samochodzie.

Jakość używanych wtryskiwaczy CR
Używane wtryskiwacze - czy warto?

Jeżeli nie masz możliwości poddania używanych wtrysków weryfikacji, przemyśl ich zakup, rozważając równocześnie opcję regenerowanych wtryskiwaczy kupionych w autoryzowanym serwisie.