23 listopada 2021

Czym zalać zapieczone wtryski - forum

Czym zalać zapieczone wtryski forum
Czym zalać zapieczone wtryski forum

Na różnego rodzaju forach internetowych można znaleźć różne sposoby na wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy, a jednym z nich jest zalanie wtrysków specjalnymi preparatami, takich marek jak chociażby Liqui Moly czy K2. Pozwalają one rozpuścić brud i korozję, które zalegają na zewnętrznych częściach wtrysku i są główną przyczyną problemów z usunięciem wtryskiwaczy. Dzięki temu można poluzować wtryski i w łatwiejszy sposób je wyciągnąć. Trzeba przy tym dodać, że żadne zalewanie zapieczonych wtrysków colą, WD-40 czy szorowanie ich drucianą szczotką raczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Zapieczony wtryskiwacz - jak wyjąć - jak odkręcić wtryski

Warto jednak pamiętać, że w przypadku bardzo mocnego zapieczenia wtryskiwaczy nie będzie możliwe wyciągnięcie wtryskiwacza konwencjonalnymi metodami. Są one wtedy jakby zespawane w gnieździe. Wobec tego nie warto zastanawiać się nad tym, jak zrobić ściągacz do wtrysków domowej roboty, bo nie tylko będzie on nieskuteczny, ale w najgorszym wypadku może doprowadzić do uszkodzenia i urwania wtryskiwacza. Stosowanie różnego rodzaju preparatów na zapieczone wtryski też zazwyczaj nie pomoże. Co więcej w trakcie takiego wyciągania czasami dochodzi do uszkodzenia głowicy czy pokrywy zaworów, może to trwać długie godziny, a nie pomoże także nawet i podwieszenie całego samochodu za wtrysk.

Jak więc można skutecznie wyjąć takie problematyczne wtryskiwacze?

Zapieczony wtryskiwacz - jak wyjąć
Zapieczony wtryskiwacz - jak wyjąć

Sposób na zapieczony wtrysk - wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy

Zdecydowanie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na wyciągnięcie zapieczonych wtryskiwaczy jest wykorzystanie specjalistycznych urządzeń o napędzie hydraulicznym. Dzięki wykorzystaniu tego typu prasy o sile ciągu do nawet 20 ton możliwe jest usunięcie każdego, nawet najbardziej uporczywego wtryskiwacza. Po wyciągnięciu wtrysku można z powodzeniem poddać go procesowi regeneracji, która przywróci mu pełną sprawność.

Mimo wszystko jednak bywają sytuacje, że takie wyciąganie potrafi trwać kilka godzin, co znacząco podnosi całościowe koszty naprawy. Dlatego też zalecamy dbanie o dobrą kondycję układu paliwowego przez regularne wymiany filtra paliwa i tankowanie wysokiej jakości oleju napędowego.