15 lutego 2022

Ile kosztuje diagnostyka wtrysków?

Ile kosztuje diagnostyka wtrysków?
Ile kosztuje diagnostyka wtrysków?

Orientacyjnie koszt weryfikacji wtryskiwaczy może oscylować od 50 zł wzwyż i cena jest zależna od rodzaju wtryskiwaczy. W celu dowiedzenia się ile dokładnie kosztuje diagnostyka wtrysków w konkretnym serwisie, najlepiej osobiście się skontaktować z obsługą klienta, ponieważ każdy serwis ma ustalony własny cennik. Jest kilka etapów sprawdzania wtryskiwaczy. Pierwszym z nich jest podłączenie komputera diagnostycznego do sterownika silnika, co pozwoli uzyskać informacje o kodach błędów i parametrów wtrysków i znaleźć przyczynę awarii. Niestety to nie jest na tyle wystarczająca metoda, która pozwala ocenić, co spowodowało powstanie problemu z wtryskiwaczem. Stan techniczny wtryskiwaczy możemy także ocenić za pomocą testów przelewowych, za pomocą których poznajemy jakość rozpylania oleju napędowego.
Dokładne oględziny wtryskiwaczy wymagają jednak ich demontażu i rozebrania na części pierwsze. Następnie oceniamy stopień zużycia poszczególnych elementów, korzystając z mikroskopu, czyścimy brudne i wymieniamy te elementy, które na nic się już nie przydadzą. Wtryskiwacz jest składany ponownie i trafia na stół probierczy, na którym sprawdza się aktualne wartości porównując je do tych od producenta.

Cennik diagnostyki i regeneracji wtryskiwaczy - Sprawdzenie wtryskiwaczy - cena

Tak jak już napisaliśmy powyżej, warto jest osobiście zwrócić się z tym zapytaniem do serwisu ze względu na różnicę w cenie usług. Wiedz, że diagnostyka wtryskiwaczy jest bardzo pomocna w ocenie ich stanu i podjęcia kroków w kierunku regeneracji, która jest o wiele tańszą usługa niż na przykład wymiana kompletu wtryskiwaczy.

1. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz - Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?

Oddając wtryskiwacze na regenerację do autoryzowanego serwisu, nie musisz martwić się o to, że zostaniesz bez samochodu na długi czas, ponieważ tak naprawdę już kolejnego dnia pojazd jest gotowy do odbioru. Powinieneś zwracać uwagę na sposób eksploatacji auta oraz tankowane paliwo, gdyż ma to znaczący wpływ na szybkość zużycia podzespołów. Bardzo skutecznym sposobem przedłużania żywotności wtryskiwaczy jest regeneracja, która nie tylko jest atrakcyjna pod względem ceny, ale również odzyskują one parametry porównywalne do fabrycznych. Uszkodzone wtryskiwacze w ostateczności doprowadzą w pojazdach z silnikiem diesla do dysfunkcji silnika, turbosprężarki, filtra cząstek stałych.

2. Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy – cena - Forum

Do naprawy wtryskiwaczy należy podchodzić indywidualnie. Poziom uszkodzeń oraz tok naprawy determinuje ostateczny jej koszt. W niektórych nawet brakuje części zamiennych i nie jest możliwa ich regeneracja, a tylko wymiana. Możesz co prawda zorientować się w kwestii kosztorysu na licznych forach internetowych, ale także należy wziąć pod uwagę, że każdy samochód jest inny i ma inny silnik. Są też auta, z których nie jest tak łatwo wyciągnąć wtryskiwacze (np. Opel Vivaro), a to ma także znaczenie w ostatecznej cenie wykonania poszczególnych usług.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy – cena - Forum
Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy – cena - Forum

3. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu?

Za wymianę kompletu wtryskiwaczy możesz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, dlatego warto szukać innych, o wiele tańszych, ale równie skutecznych możliwości. Możesz kupić i zamontować już zregenerowane wtryskiwacze, natomiast nie polecamy ryzykować i montować używanych, ponieważ nie wiesz, jak długo Ci się przydadzą. Naprawa używanych wtryskiwaczy wiąże się wyłącznie z naprawą zużytych elementów, przez co nie obejmuje je okres gwarancyjny. Zyskasz o wiele więcej, gdy zamontujesz wtryskiwacze regenerowane niż te z nieznanego pochodzenia. W zależności od rodzaju wtryskiwacza zmienia się jego cena pod względem naprawy/regeneracji/zakupu używanego tudzież nowego.