23 listopada 2021

Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy

Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy
Ile kosztuje kodowanie wtryskiwaczy

Koszt kodowania wtryskiwaczy wraz ze sprawdzeniem na specjalistycznych maszynach wynosi około kilkadziesiąt złotych za jeden wtryskiwacz. Dokładna kwota będzie oczywiście zależna od indywidualnych cen serwisu. Cena kodowania wtrysków jest też zwykle wliczona jako część procesu regeneracji wtryskiwaczy, podczas którego niesprawne podzespoły poddaje się gruntownemu czyszczeniu termo-chemicznemu oraz wymienia ich zużyte elementy.

Kodowanie wtryskiwaczy - nie zakodowane wtryskiwacze objawy

Warto mieć na uwadze fakt, że jeśli nie przeprowadzi się starannego kodowania wtryskiwaczy, nie będą one pracowały prawidłowo i będzie się to odbijało na właściwym funkcjonowaniu układu paliwowego i silnika. Typowe objawy niezakodowanych wtryskiwaczy to przede wszystkim nierówna praca silnika, falujące obroty, nadmierna emisja spalin, spadki mocy, podwyższone spalanie, czy też metaliczne stukanie spod maski. Wszystkie te oznaki są nie tylko uciążliwe, ale i niepokojące, gdyż mogą być przyczyną wielu awarii.

Kodowanie wtryskiwaczy
Kodowanie wtryskiwaczy

1. Ile za wymianę wtrysków - wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

W zależności od danego serwisu, koszt robocizny wymiany wtryskiwaczy zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Oczywiście trzeba doliczyć do tego jeszcze cenę zakupu wtrysków - w przypadku nowych podzespołów może to być około 1-2 tysiąca złotych za sztukę. Zdecydowanie niższą kwotą charakteryzują się z kolei wtryski regenerowane, dostępne do kupienia w naszym sklepie internetowym. Spełniają one wszystkie najwyższe standardy i swoimi parametrami nie różnią się od fabrycznie nowych wtrysków.

2. Regeneracja wtrysków - jeśli zaniechasz, słono zapłacisz

W przypadku podejrzeń co do awarii wtryskiwaczy, nie odkładaj problemu na później - oddaj jak najwcześniej wadliwe wtryski na regenerację. Uszkodzone wtryskiwacze pozostawione bez reakcji mogą w krótkim czasie doprowadzić do wystąpienia kolejnych nieprzyjemnych i kosztownych usterek związanych z jednostką napędową.

Wystarczy tutaj wymienić takie usterki, jak przyśpieszone zużycie koła dwumasowego, rozciągnięty łańcuch rozrządu czy nawet wypalenie tłoków. Aby więc zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy na wizyty w serwisie, postaw na specjalistów w dziedzinie regeneracji wtryskiwaczy.