26 listopada 2021

Ile wytrzymują regenerowane wtryskiwacze?

Ile wytrzymują wtryski po regeneracji?
Ile wytrzymują regenerowane wtryskiwacze?

Odpowiednio zregenerowane wtryskiwacze wytrzymują od około 200 000 do 250 000 km, czyli tyle, ile powinny służyć nam wtryski fabrycznie nowe. To, jak długo wtryskiwacze po regeneracji będą pełnić swoje funkcje, zależy od wielu czynników. Do najważniejszych kryteriów żywotności wtryskiwaczy zaliczyć trzeba sposób użytkowania pojazdu, jego kondycję, jakość tankowanego paliwa oraz systematyczność kierowcy w zakresie wymian filtrów czy oleju silnikowego. Jeżeli wytyczne producenta dotyczące tych istotnych w kontekście wtryskiwaczy kwestii nie będą przestrzegane, wtryski po regeneracji mogą wytrzymać zaledwie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, co nie jest satysfakcjonującym okresem. Również wszelkie zaniedbania w kwestii stanu technicznego samochodu spowodują, że wtryskiwacze po regeneracji szybciej będą z powrotem niesprawne. Znakomitym przykładem jest tutaj zlekceważenie niesprawnej pompy Common Rail Delphi, która opiłkuje, a opiłki te przedostają się od razu do zamontowanych wtryskiwaczy, powodując tym samym ich uszkodzenia.

Uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów. Mogą narastać lawinowo - Wtryskiwacze cena

Objawów uszkodzonych oraz zużytych wtryskiwaczy nie można lekceważyć, ponieważ prowadzą one do powstawania usterek w obrębie innych układów pojazdu, a zsumowane koszty napraw mogą okazać się naprawdę wysokie. Nieprawidłowe działanie wtrysków Common Rail stanowi przyczynę szybszego zapychania się filtra cząstek stałych, generowania spalin o toksycznym składzie oraz charakterystycznym zapachu i kolorze, a także do uszkodzenia rozrządu, turbosprężarki czy do wypalenia tłoków w silniku. Brak reakcji na awarię wtryskiwaczy tylko zwiększa skalę uszkodzeń w pojeździe, więc naprawy stają się nie tylko bardziej czasochłonne, ale również więcej kosztują. Cena wtryskiwaczy, która w naszym serwisie rozpoczyna się już od 190 zł, jest naprawdę opłacalnym wydatkiem, jeżeli porównamy go do całościowych kosztów napraw usterek wymienionych w tej części artykułu.

1. Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail - Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem

W sprawdzeniu, ile wytrzymają wtryski CR w Twoim samochodzie z pewnością pomoże obserwacja kondycji samochodu oraz przeprowadzenie diagnostyki wtryskiwaczy. Z uwagi na fakt, że nie należy jeździć z uszkodzonym wtryskiem, poszczególne elementy układu Common Rail należy sprawdzać od razu, gdy moduł ten zacznie wykazywać symptomy usterki. Diagnostykę można rozpocząć od testu przelewowego, a następnie zaleca się demontaż wtryskiwaczy i sprawdzenie ich na przeznaczonych do tego stołach probierczych w autoryzowanym serwisie.

Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryski CR po regeneracji?
Jak sprawdzić, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail

2. Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna - Regeneracja wtryskiwaczy - koszt

Naprawa wtryskiwaczy określana też często jako ich regeneracja jest o wiele tańszą opcją niż wymiana wtrysków na nowe. Z pewnością liczni kierowcy Diesli zastanawiają się, czy w takim wypadku jest to metoda skuteczna, a jako serwis z autoryzacją Bosch możemy z pełnym przekonaniem odpowiedzieć twierdząco. Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail w Dieslu ma za zadanie przywrócić wtryskom fabryczne parametry, co w praktyce oznacza, że wtryski będą działać tak, jak fabrycznie nowe podzespoły. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy są protokoły, które dołączamy do każdego zregenerowanego przez nas wtryskiwacza. Koszt tej usługi rozpoczyna się już od 65 zł netto, natomiast efektem jest dostarczenie Klientowi w pełni sprawnych, gotowych do montażu wtryskiwaczy.