13 czerwca 2022

Jak usunąć nagar z wtryskiwaczy?

Jak usunąć nagar z wtryskiwaczy?
Jak usunąć nagar z wtryskiwaczy?

Jedną z bardzo popularnych metod usunięcia nagaru na wtryskiwaczach stosowanych przez mechaników, jest czyszczenie ultradźwiękowe. Sposób ten polega na umieszczeniu części w myjce ultradźwiękowej, w której poddawana są one działaniu fal ultradźwiękowych. Podczas takiego mycia dochodzi do kawitacji, czyli w wodzie powstają pulsujące pęcherzyki gazu. Dzięki dużemu ciśnieniu i wysokiej temperaturze pęcherzyki te potrafią dotrzeć do najmniejszych szczelin w budowie wtryskiwacza. Podczas wykorzystania tej metody element wtrysku jest wyczyszczony z wszelkich zabrudzeń na nim zgromadzonych. Kolejnym sposobem na usunięcie nagaru jest czyszczenie termochemiczne wtryskiwaczy, które dzięki wysokiemu ciśnieniu i odpowiedniemu detergentowi pozwalają na wypłukanie i rozpuszczenie zgromadzonych osadów we wnętrzu wtryskiwacza. Te sposoby mycia wtryskiwaczy możemy zlecić serwisowi, który specjalizuje się w tego typu usługach. Warto wiedzieć, że sami możemy zapobiegać nagromadzeniu się tych zanieczyszczeń poprzez wlewanie do baku paliwa odpowiedniego preparatu, stanowiącego formę dodatku do paliwa.

Gruntowne czyszczenie gniazda wtryskiwaczy - Nagar na wtryskiwaczach

Wykonywanie czyszczenia gniazd wtryskiwaczy ma decydujące znaczenie dla ich naprawy i prawidłowej pracy tych elementów przez dłuższy czas. Jak wiadomo, trudne i uporczywe zabrudzenia w postaci nagaru w gnieździe mogą stanowić powstanie nieszczelności i nieprawidłowe funkcjonowanie silników w Dieslach. Gruntowne czyszczenie gniazda można zrobić zestawem do tego przeznaczonym, który bez problemu zakupimy w sklepie internetowym. Zazwyczaj jest to uniwersalny zestaw, który pozwoli w prosty, precyzyjny sposób oczyścić gniazdo i przygotuje je do zainstalowania nowego lub zregenerowanego wtryskiwacza.

1.Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby - Rozpuszczanie nagaru

Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie wtryskiwaczy Common Rail. Proces rozpuszczenia nagaru z wtryskiwaczy, jest jednym z możliwych sposobów wyczyszczenia wtryskiwacza, który polega na zaaplikowaniu płynu do tego przeznaczonego. Po pozostawieniu tego środka przez jakiś czas na gniazdach wtryskiwaczy, nagar zostanie bardzo mocno zmiękczony i pozwoli nam na całkowite usunięcie go za pomocą skrobaka i myjki do silnika.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby

2.Nagar we współczesnych silnikach - Czyszczenie nagaru w silniku

Najczęściej poważnym spotykanym problemem we współczesnych autach jest gromadzenie się zanieczyszczeń w postaci nagaru, co znacznie pogarsza ich pracę, a w efekcie może doprowadzić do poważnych usterek pojazdu. W internecie możemy napotkać wiele pytań, jak do tego dochodzi oraz w jaki sposób możemy rozwiązać ten problem. Aby móc zapobiegać takiej sytuacji, należy pamiętać o regularnej wymianie oleju w silniku i dolewaniu preparatu do czyszczenia wtrysków średnio co 5000 km przebiegu.